Airway Medix podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding, MoU) z chińską firmą VR Medical Technology Co. Ltd

 

Spółka Airway Medix podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding, MoU) z chińską firmą VR Medical Technology Co. Ltd z siedzibą w Zhouzhuang w Chinach, dotyczące określenia kluczowych warunków współpracy między spółkami dotyczących masowej produkcji przez VR Medical urządzenia Airway Medix Closed Suction System (CSS).

VR Medical, jest założoną w 2009 roku spółką specjalizującą się w produkcji oraz badaniach i rozwoju urządzeń medycznych (produkty i urządzenia medyczne jednorazowego użytku jednorazowe, urządzenia elektroniczne oraz software). VR Medical posiada własny dział R&D oraz profesjonalny zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w rozwijaniu i produkcji urządzeń medycznych na każdym etapie – od inżynierów materiałowych i mechaników, po elektroników i programistów. W ramach procesu produkcyjnego spółka oferuje pełne spektrum technologii oraz  najwyższej jakości wyposażenie. VR Medical jest certyfikowanym zakładem produkcyjnym dla rynków m.in. Stanów zjednoczonych i Europy. Produkty wytwarzane przez spółkę sprzedawane są na rynkach USA, Chin, Japonii, Bliskiego Wschodu i Europy.

 

„Pozyskanie doświadczonego partnera do produkcji w skali przemysłowej naszego urządzenia jest kolejnym krokiem przybliżającym nas do finalizacji sprzedaży całej technologii CSS globalnemu graczowi. W tego typu transakcjach bardzo ważnym elementem jest pozyskanie renomowanego, certyfikowanego na rynkach EU i US partnera do produkcji, przy jednoczesnym zagwarantowaniu jednostkowego kosztu produkcji na odpowiednim poziomie. Porozumienie z VR Medical zapewnia nam zarówno najwyższą jakość produkcji, jak i potwierdzenie jednostkowego kosztu produkcji urządzenia na poziomie konkurencyjnym rynkowo” - mówi Anna Aranowska, Członek Zarządu Airway Medix S.A.

„Porozumienie z chińskim partnerem jest dla nas ważne jeszcze z jednego powodu. Po zakończeniu testów urządzenia, VR Medical wystąpi o odpowiednie zgody regulacyjne umożliwiające dopuszczenie i dystrybucję produktu CSS na rynku chińskim. Z VR Medical planujemy podpisać umowę dystrybucyjną obejmującą ten ogromny rynek”   – dodaje Anna Aranowska. „Dostrzeżenie znaczącego potencjału rynkowego urządzenia przez chińskiego partnera, znającego doskonale tamtejszy rynek, jest istotne i znaczące dla liderów rynkowych, z którymi prowadzimy rozmowy o przejęciu technologii CSS” – podsumowuje Anna Aranowska.

 

Urządzenia rozwijane przez Airway Medix przeznaczone są dla pacjentów wentylowanych mechanicznie na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej oraz Oddziałach Anestezjologicznych. Produkty, dzięki zastosowaniu innowacyjnych, opatentowanych globalnie technologii, chronią pacjentów przed zachorowaniem na odrespiratorowe zapalenie płuc (ang. ventilation associated pneumonia - VAP), schorzenie, które jest uważane za jedno z najczęstszych, najpoważniejszych i najbardziej kosztownych powikłań u pacjentów wentylowanych mechanicznie. Wszystkie produkty opracowywane przez Airway Medix S. A. mają międzynarodową ochronę patentową. Obecnie portfolio produktów Airway Medix składa się z następujących urządzeń:

CSS (Closed Suction System), czyli zamknięty układ czyszczący, wykorzystywany przy czyszczeniu  dotchawicznych rurek intubacyjnych. Urządzenie jest już na rynku. W listopadzie 2014 roku podpisana została strategiczna umowa dystrybucyjna (aneksowana w listopadzie 2015) z AMBU A/S w Danii – światowym liderem w branży urządzeń i rozwiązań stosowanych w diagnostyce i medycynie ratunkowej. Ponadto spółka posiada umowę dystrybucyjną z partnerem z Republiki Korei NANO3H dotyczącą rynku koreańskiego.

OC (Oral Care) – zestaw do czyszczenia jamy ustnej u pacjentów intubowanych oraz unieruchomionych. Funkcjonalny prototyp urządzenia został opracowany, a patenty zabezpieczone.  Podpisano list intencyjny z partnerem strategicznym, jednym z czołowych liderów branżowych na świecie. Spółka otrzymała grant z NCBiR na rozwój produktu w wysokości 5 mln PLN.

CPR (Cuff Pressure Regulator), urządzenie, które służy do automatycznego monitorowania i kontrolowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej oraz zapobiega przedostawaniu się zainfekowanych treści do płuc. Funkcjonalny prototyp urządzenia został opracowany i patenty zabezpieczone. Podpisano pierwszy list intencyjny. Spółka otrzymała grant z NCBiR na rozwój produktu w wysokości 4,5 mln PLN.