Produkty Airway Medix na targach Medica

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Airway Medix z Grupy Adiuvo Investments prezentuje produkty Oral Care (OC) i Cuff Pressure Regulator (CPR) na trzech kluczowych eventach branżowych o światowym zasięgu. Dwa wydarzenia w USA są przed spółką - w grudniu br. kongres American Association of Respiratory Care (AARC) w Las Vegas, a w lutym przyszłego roku - kongres Society of Critical Care Medicine (SCCM) w San Diego. Zakończyły się już natomiast targi Medica w Düsseldorfie (Niemcy).

- Wspomniane trzy najważniejsze wydarzenia branżowe to doskonałe miejsca do prezentacji przewag konkurencyjnych i wyników badań klinicznych produktów Airway Medix, które są najbardziej zaawansowane w procesie komercjalizacji. To również właściwe miejsca na pozyskanie partnerów dystrybucyjnych, budujących wartość dla docelowego nabywcy praw do tych produktów, jak również miejsca do kontynuacji rozmów z potencjalnymi partnerami strategicznymi lub zainicjowania rozmów z nowymi – wskazuje Anna Aranowska-Bablok, Członek Zarządu Airway Medix. S.A.

Podczas targów Medica zostały zainicjowane rozmowy z kilkoma potencjalnymi partnerami strategicznymi, z których część zainteresowana jest jednocześnie obiema technologiami. Rozmowy te będą kontynuowane podczas kongresu AARC, który odbędzie się w dniach 4-7 grudnia. Dzięki dużemu zainteresowaniu OC i CPR, zespół Airway Medix pozyskał też kontakty od podmiotów zainteresowanych byciem dystrybutorami tych produktów w blisko 20 krajach z różnych stron świata.

- Powiększa się portfolio potencjalnych partnerów strategicznych i dystrybutorów, zwiększając rynkową wartość naszych technologii. To ważne, gdyż jesteśmy na ostatniej prostej w procesie monetyzacji OC i CPR. W Las Vegas dodatkowo zaprezentujemy światu naszą nową innowacyjną platformę technologiczną  – podkreśla Anna Aranowska-Bablok.

Obecnie w rozwijanym portfelu produktowym Airway Medix znajdują się:

  • Oral Care (OC) – nowy system czyszczenia jamy ustnej osób unieruchomionych – z szacowaną wartością rynku na poziomie 400-500 mln USD,
  • Cuff Pressure Regulator (CPR) – innowacyjne urządzenie umożliwiające upowszechnienie automatycznej optymalizacji ciśnienia w mankiecie utrzymującym rurkę intubacyjną – z szacowaną wartością rynku 250-350 mln USD,
  • Laryngeal Mask (LMA) – platforma technologiczna związana z grupą patentów dotyczących m.in.  maski laryngologicznej – z szacowaną wartością rynku 400-500 mln USD.

Natomiast Closed Suction System (CSS) – innowacyjny system czyszczenia rurek dotchawicznych z szacowaną wartością rynku na poziomie 200 mln USD – to już sprzedana technologia, a płatności z tytułu transakcji o łącznej wartości ponad 40 mln PLN rozłożone zostały na lata 2017-2022, przy czym blisko 23 mln PLN wpłynęło do spółki w IV kw. zeszłego roku.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z targów Medica 2018.

 tl_files/klienci/nowy/Airway/Air1.jpgtl_files/klienci/nowy/Airway/Air2.jpg

 

tl_files/klienci/nowy/Airway/Air3.jpgtl_files/klienci/nowy/Airway/Air4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

***

Airway Medix S.A. koncentruje swoją działalność na pracach badawczo-rozwojowych i komercjalizacji urządzeń przeznaczonych dla pacjentów nieprzytomnych, wentylowanych mechanicznie i unieruchomionych. Jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2014 roku. Więcej informacji na temat spółki można znaleźć pod adresem www.airwaymedix.com.

Adiuvo Investments S.A. to notowana od 2015 r. na GPW w Warszawie spółka, koncentrująca swoje działania na rozwoju, komercjalizacji i monetyzacji innowacyjnych projektów biomedycznych na rynkach międzynarodowych. Dzięki zapewnieniu ochrony własności intelektualnej, walidacji technologii w badaniach klinicznych oraz pozyskiwaniu certyfikatów dopuszczających produkty do obrotu na rynku Adiuvo jest w stanie komercjalizować projekty w różnorodnym modelu biznesowym. Adiuvo stworzyło platformy rozwoju projektów nutraceutycznych oraz wyrobów medycznych i digital health. W portfolio posiada 17 technologii, które przekładają się na ponad 30 produktów. Pierwszą sprzedaną technologią był CSS w Airway Medix (II poł. 2017 r., łączna wartość transakcji 10,5 mln EUR). Więcej informacji na temat spółki można znaleźć pod adresem www.adiuvoinvestments.com